Książki Multimedia Astrum Media Astrum Poezja

SZUKAJ KSIĄŻKI
Wybierz metodę:

Wprowadz wyrażenie:

ZAPOWIEDZI

NOWOŚCI



Apokryfy judaistyczno-chrześcijańskie. Format A4, oprawa twarda
Ignacy Radliński




Bajki o dobrym osiołku Kichocie i jego przyjaciołach. Bajki edukacyjne z morałem. Format A4, oprawa twarda
Lech Tkaczyk




Bajki o mądrych zwierzętach, które uczą i bawią. Bajki edukacyjne z morałem. Format A4, oprawa twarda
Lech Tkaczyk




Bracia. Lech i Jarosław Kaczyńscy. Powieść polityczna
Ludwika Preger




Chcę być strażakiem. Format A4, oprawa twarda. Książka edukacyjna dla dzieci ze słuchowiskiem na płycie CD
Lech Tkaczyk




Chłopi. Format A4. Oprawa twarda
Władysław Stanisław Reymont




Co się dzieje w ulach. Życie i obyczaje pszczoły zwyczajnej. Reprint. Format A4. Opr. twarda
Michalina Stefanowska




Co słychać u Krówki Zazy
Ilona Tront




Donald tusk. Między obietnicami
Roland Yust




Faraon. Format A4. Oprawa twarda
Bolesław Prus




Jak dzieci o ząbki dbały i pięknie się uśmiechały. Format A4, oprawa twarda. Książka edukacyjna dla dzieci ze słuchowiskiem na płycie CD
Lech Tkaczyk




Jak FOKA zdrowo się odżywiała i o siebie dbała. Książka edukacyjna dla dzieci z audiobookiem na płycie CD
Lech Tkaczyk




Jak lisica żurawia w gości zapraszała i źle się zachowywała. Format A4, oprawa twarda. Książka edukacyjna dla dzieci z audiobookiem na płycie CD
Lech Tkaczyk




Jezus Chrystus na obrazach sławnych malarzy. Oprawa twarda
Concept albumu Lech Tkaczyk




KTO ZATRZYMA PERSEIDY
Maksymilian Tchoń




Kucharka polska. Format A4, oprawa twarda
Reprint




Kuchnia ukraińska i inne kuchnie kresowe. Oprawa twarda A4
praca zbiorowa, pod red. Lecha Tkaczyka




Kuchnia wielkopolska. Potrawy tradycyjne. Książka albumowa. Format A4. Oprawa twarda
Barbara Jakimowicz-Klein




Miłość cierpliwa jest…
Krystyna Jarocka




Modlitwy o wyproszenie łask za wstawiennictwem Jana Pawła II. Oprawa twarda. Format A4
Lech Tkaczyk




Najświętsza Maryja Panna na obrazach sławnych malarzy. Format A4. Oprawa twarda
Concept albumu Lech Tkaczyk




Niesforny obłoczek. Nie taka burza straszna
Ilona Tront




Niezwykle ciekawe przygody leśnych zwierząt. Bajki edukacyjne z morałem
Lech Tkaczyk




O pracowitym osiołku i królu lwie. Format A4, oprawa twarda. Książka edukacyjna dla dzieci ze słuchowiskiem na płycie CD
Lech Tkaczyk




Pani i Pan nauczyciel. Książka edukacyjna dla dzieci z audiobookiem. Format A4, oprawa twarda
Lech Tkaczyk




Pani pielęgniarka. Nie boję się szczepienia. Książka edukacyjna dla dzieci z audiobookiem. Format A4. Oprawa twarda.
Lech Tkaczyk




POZIOMY ZŁOŻONOŚCI
Wojciech Bieluń (Targosz)




Pszczoły. Zbiór najważniejszych wskazań dla hodowców. Reprint. Format A4. Opr. twarda
Ks. Władysław Cegielski




Sentencje łacińskie. Wydanie II albumowe z ilustracjami. Format A4. Oprawa twarda.
Marek Dubiński




Święty różaniec z rozmyślaniami i modlitwami w obrazach. Oprawa twarda. Format A4
Praca zbiorowa




Tajemnice piramid. Wydanie albumowe. Format A4. Oprawa twarda
Teresa Stąpór




Tam gdzie milknie echo
Małgorzata Guz Margo




WARTO BYĆ PRZYJACIELEM I POMAGAĆ INNYM. Bajki edukacyjne z morałem. Format A4, oprawa twarda.
Lech Tkaczyk




Wizyta Pana Doktora. Książka edukacyjna z audiobookiem na płycie CD. Oprawa twarda.
Lech Tkaczyk




Wizyta Świętego Mikołaja.Płyta CD ze słuchowiskiem dołączona do książki. Oprawa twarda
Lech Tkaczyk




Zmierzch bożyszcz. Oprawa Twarda. Format A4
Friedrich Wilhelm Nietzsche

R E K L A M A
Ilość produktów = 0
Widok koszyka na zakupy
Wartość = PLN 0.00


Gdyby zwierzęta umiały mówić: Cztery bajki: O mądrym jeżyku i chytrym lisie, O pracowitym osiołku i królu lwie, O zającu szybkim i Jeżu kuśnierzu.


Seria: KSIĄŻKI DLA DZIECI
Autor: Lech Tkaczyk
ISBN: 9788366382701
Cena: 35.00
Rok wydania: 2020
Opis: Stron 64 oprawa miękka, format A4.

Gdyby zwierzęta umiały mówić jest niezwykłą serią wydawnictwa stworzoną z myślą o najmłodszych czytelnikach. Astrum. Każda bajka w magiczny sposób opowiada o burzliwych przygodach najlepszych przyjaciół małego człowieka – zwierząt. Autor książeczek, słuchowisk, audiobooków i komiksów, Lech Tkaczyk wykorzystał jedną z najbardziej przyjemnych dla dzieci figur stylistycznych – personifikację. Nadanie zwierzętom ludzkiego głosu sprzyja pozytywnej stymulacji dziecięcej wyobraźni. Bajeczki pisane są wierszem, dzięki czemu zajmują uwagę nawet najbardziej aktywnego malucha. Każda historia zakończona jest zabawną puentą, która w delikatny sposób pomaga najmłodszym zrozumieć te bardzo ludzkie zachowania zwierząt. Autor uczy dzieci jak dobierać przyjaciół, czym grozi oszustwo i kradzież, jakie korzyści daje praca. Moralizatorski charakter bajeczek sprawia, że czytanie i słuchanie staje się nie tylko przyjemnym poznawaniem nowych słów, ale także najwcześniejszą formą nauki życia w społeczeństwie, rozróżniania dobra i zła, a także cech charakteru. Na serię tę składają się książeczki i słuchowiska: O mądrym jeżyku i chytrym lisie, O pracowitym osiołku i królu lwie, O Zającu Szybkim i Jeżu Kuśnierzu, O podstępnym kocie Miau-Miau i uczciwym psie Hau-Hau, Ptasia wojna, Raczek i przyjaciele, Jak kaczka dzieci kąpała i wiele innych.

Gdyby zwierzęta umiały mówić

Gdyby zwierzęta umiały mówić

Gdyby zwierzęta umiały mówić

O Autorze:
Autor Lech Tkaczyk w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej (dziś Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej( dziś Uniwersytet Ekonomiczny) we Wrocławiu. W latach 1980 – 1990 pracował na różnych stanowiskach w zakładach przemysłu spożywczego. 
W 1990 r. wraz z żoną Jolantą Tkaczyk założył Wydawnictwo Astrum z siedzibą we Wrocławiu.
W tej chwili Wydawnictwo Astrum jest jednym z większych wydawców w Polsce książek dla dzieci oraz książek z działu poezja.
Lech Tkaczyk jest autorem kilku tomików poetyckich wydanych wraz z płytami z poezją śpiewaną do własnych tekstów, w tym artystką Piwnicy Pod Baranami Beatą Czernecka( tomik poetycki i płyta muzyczna Anioły Codzienności) oraz ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych.

Tomiki poetyckie to:
„Moja miłość niczyja”,
„Anioły Codziennej Troski”,
„Ciemna strona miłości”,
„Zagubiony anioł”.
„Anioły Codzienności”
„Wypożyczalnia skrzydeł Anioła Stróża”,
w przygotowaniu tomik poezji „ A kiedy mnie już nie będzie”,

Lech Tkaczyk jest autorem ponad 200 bajek, książek edukacyjnych dla dzieci wydanych w postaci książek, komiksów, audiobooków, słuchowisk, e- booków i audiobooków.
Lech Tkaczyk jest też producentem wielu płyt muzycznych, ponad stu słuchowisk, audiobooków, płyt z piosenkami dla dzieci.
W roku 2020 wydał takie książki dla dzieci jak „Pani pielęgniarka. Nie boję się szczepienia”, „Jak dbać o ząbki czyli nie boję się Pana dentysty” czy pracę zbiorową „ Gdyby zwierzęta umiały mówić”- zbiór 4 bajek bogato ilustrowanych wydanych w twardej oprawie.
Lech Tkaczyk w swojej twórczości umiłował Anioły. Przy czym jego anioły to nie tylko duchy wokół nas. Anioły w poezji Lecha Tkaczyka to przede wszystkim ludzie, często ułomni, wykolejeni, alkoholicy, narkomani, odmieńcy odrzuceni przez społeczeństwo. Jego anioły to także codzienność – przedmioty, czynności – które w piosence można ożywić.
Autor obdarzony jest niezwykłą wyobraźnią, jego wiersze, nieraz proste, innym razem filozoficzne, trudne, to perełki językowe, gotowe słowa piosenek dla kompozytorów czy wykonawców. Do jego wszystkich tomików poetyckich nagrane zostały płyty muzyczne z poezją śpiewaną.
W roku 2012 Lech Tkaczyk jako autor i producent płytowy, postanowił poszerzyć zakres swoich pasji i nawiązał współpracę z zawodowymi artystami sceny muzycznej w Polsce, w tym z Beatą Czernecką artystką Piwnicy pod Baranami. „Zagubiony anioł” jest czwartym z kolei tomikiem poetyckim Lecha Tkaczyka. Podobnie jak i poprzednie tomiki poetyckie, tak i ten naładowany jest olbrzymią energią, która, jak twierdzi Autor, podczas czytania czy słuchania piosenek do jego wierszy może uleczyć nieuleczalne: stres, ból rozstania z bliską osobą, samotność, smutek, chorą miłość. Jednocześnie te dojrzałe wiersze pełne są afirmacji i niedopowiedzeń, bo Autora od zawsze fascynuje świat niewidzialny, który on, jak twierdzi, rozpoznaje po śladach na Ziemi.
Nikt też, tak jak on, nie potrafi tak swobodnie pisać o przemijaniu, śmierci, utracie bliskich. Przykładem tego jest w tomiku „Zagubiony anioł” część poświęcona pamięci jego ojca. Anioły Codzienności,tomik dwujęzyczny polsko-angielski, to jego przedostanie dziecko. Płytę o tym samym tytule śpiewa Beata Czernecka, artystka Piwnicy Pod Baranami.
Lech Tkaczyk swoje teksty wykorzystuje w recitalach, spektaklach teatralnych, przedstawieniach, widowiskach, performance w otwartych przestrzeniach. Jest także autorem książek z dziedziny żywienia („Dieta Funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni”), a także książek o komunikowaniu niewerbalnym („Postawa, mimika, gest”). W wolnych chwilach pisze dla dzieci.
Ważną częścią jego działalności jest twórczość kierowana do najmłodszych. Lech Tkaczyk ma w swoim dorobku ponad 200 dzieł wydanych w postaci książek tradycyjnych,w tym komiksów, e-boków,słuchowisk i audiobooków wydanych na płytach audio CD, także piosenek, a ostatnio również filmy animowane. Odbywa wiele spotkań autorskich z dziećmi w szkołach, przedszkolach, bibliotekach itd.
Fragmenty spotkań można zobaczyć na You Tube,innych portalach społecznościowych. Autor Lech Tkaczyk ma wiele pasji, które realizuje w swojej działalności. Założone przez Państwa Tkaczyków Wydawnictwo Astrum i firma Astrum Media jest wiodącą firmą wydającą książki z dziedziny ezoteryki, szeroko pojętego komunikowania międzyludzkiego, także multimediów- słuchowisk i audiobooków dla dzieci i dorosłych, w tym do nauki języka.
Założyciel wraz z żoną Jolantą Tkaczyk firmy Astrum Media, która specjalizuje się w wykorzystaniu książki jako nośnika reklamy firmy,produktu, także szeroko pojętym marketingu wydawanych książek, autorów, publikujących w Wydawnictwie Astrum.
Firma Astrum Media dysponuje własnym studiem muzycznym,w którym tworzy słuchowiska,audiobooki dla dzieci i dorosłych.
Firma posiada także mini drukarnię specjalizującą się między innymi w druku w kolorowych książek dla dzieci. Lech Tkaczyk jako dietetyk żywieniowiec specjalizuje się w ziołach, przyprawach oraz mieszankach ziołowych stosowanych w kuchni. Autor licznych artykułów w prasie na ten temat. Ze swoimi pogadankami, opiniami występuje też w radio,TV, oraz na portalach internetowych poświęconych zdrowemu żywieniu.
Jest twórcą i producentem wielu przepisów na mieszanki przyprawowe, herbaty itp. ,opartych na bazie ziół i przypraw tych bardziej i mniej znanych. W/w produkty wprowadził do obiegu wraz z pojęciem tzw. "Diety funkcjonalnej", którą oparł na niskokalorycznej diecie białkowej 1200 kalorii. Jej innowacją jest aktywizacja procesów odchudzania i podnoszenia zdrowotności przez wzbogacanie potraw ziołami i przyprawami, które poprzez działanie specyficznych czynników bioaktywnych, wydobywają z tych potraw pożądane cechy potrzebne w obniżeniu bez utraty zdrowotności wagi ciała. Autor książek z dziedziny żywienia, w tym książki "Dieta funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni". A także książek o komunikowaniu niewerbalnym, m.in. "Postawa, mimika, gest". Jego pasją jest litoterapia, starożytna sztuka leczenia kamieniami.Pod jego redakcją powstały książki Kuchnia Indyjska, Kuchnia Tajska. Napisał książkę „Samolecznie kamieniami metodą BTL” i „Leczniczą moc kamieni”. W wolnych chwilach pisze dla dzieci. W swoim dorobku ma już ok. 100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków.
Po śmierci Świętego Jana Pawła II i wyniesienia go na ołtarze jako świętego napisał książkę Modlitwy o wstawiennictwo do Świętego Jana Pawła II oraz nagrał audiobooka. Swoje teksty wykorzystuje w recitalach, spektaklach teatralnych, przedstawieniach dla dzieci, widowiskach, performance w otwartych przestrzeniach.
Jeśli ma możliwość i czas mu na to pozwala prowadzi spotkania z dziećmi w szkołach,przedszkolach, bibliotekach. Wyprodukował także trzy filmy animowane dla dzieci.
Jeden z nich- Bajka o Panu Zegarze- udostępniony na You Tube ma dziesiątki, a nawet setki tysięcy wejść, by obejrzeć ten film i uczyć dzieci posługiwania się zegarem. Dzięki książce Mama uczy cyferek pokolenia dzieci nauczyły się liczyć. W tym dzieci autystyczne czy z chorobą Downa. Potwierdzają to listy od rodziców. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Nadal działa aktywnie- pisze książki dla dzieci i dorosłych,nagrywa słuchowiska,pisze wiersze. Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.

Strona autorska oraz adresy do stron Lecha Tkaczyka

www.lech-tkaczyk.pl
www.sluchowiska.com
www.wydawnictwo-astrum.pl
https://www.facebook.com/lech.tkaczyk
https://twitter.com/tkaczyk1
https://www.youtube.com/results?search_query=lech+tkaczyk
mail: l.tkaczyk@astrum.wroc.pl
Pogadanki autora o książkach dla dzieci na You Tube:
https://www.youtube.com/results?search_query=lech+tkaczyk+bajki


Może ktoś z Was przeczyta książkę-bajkę, napisze recenzję i prześle do mnie? Może też poleci innej osobie z grona przyjaciół. Wskaże mi adres zaprzyjaźnionej z Wami księgarni, biblioteki, czy sklepu, który będzie chciał handlować tą książką.Książka dostępna jest w naszej księgarni internetowej www.wydawnictwo-astrum.pl ,a także w hurtowniach i księgarniach,ale oczywiście nie we wszystkich.Dlatego pytajcie o nią u siebie lub zamawiacie u nas. Zaglądajcie też na stronę www.sluchowiska.com

Pogadanki na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=GRtv1NDRUA0&list=PL47186F09B274D0F4 https://www.facebook.com/KtoKsiazekNieCzytaTenOsiolIKwita

Czytających zapraszamy do Księgarni Internetowej Wydawnictwa Astrum, wiele tytułów do nabycia z autografem autora
książki-www.wydawnictwo-astrum.pl
https://www.facebook.com/KtoKsiazekNieCzytaTenOsiolIKwita

Dodaj Gdyby zwierzęta umiały mówić: Cztery bajki: O mądrym jeżyku i chytrym lisie, O pracowitym osiołku i królu lwie, O zającu szybkim i Jeżu kuśnierzu.  do koszyka na zakupy
Kontynuacja zakupów